Dzień Edukacji Narodowej

Dnia 12 października 2018r. w Zespole Szkół im. Zygmunta Mineyki przy Ambasadzie RP w Atenach odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

W ten symboliczny dzień cała społeczność szkolna zgromadziła się na placu, by podziękować dyrekcji, nauczycielom oraz pracownikom szkoły za ich trud oraz zaangażowanie w kształcenie młodych Polaków na obczyźnie.

Uczniowie klas siódmych przedstawili krótkie scenki ukazujące życie szkolne, wyrecytowali wiersze  poświęcone swoim pedagogom oraz zadedykowali wychowawcom utwory muzyczne w ramach zorganizowanego Koncertu Życzeń.

Młodzi artyści piosenką i słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku nauczycieli. Uczniowie ukazali swoją  wdzięczność za codzienny trud pracy nauczyciela, jego poświęcenie oraz  troskę o dobro wychowanków.

Na zakończenie Akademii  pani Dyrektor Wiesława Muła podziękowała uczniom i nauczycielom za przygotowanie programu  oraz pracownikom szkoły życzyła wielu sił i wytrwałości. Uroczystość przygotowały klasy siódme pod kierunkiem wychowawców: pani  Alicji Wawrzynowicz i Beaty Panagiotopoulou.

Dnia  12 października, o godz. 18.00 uczniowie klasy 2a i 3a nauczania uzupełniającego  przygotowały uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Dzieci przedstawiły  wiersze i piosenki o jesieni, która przesyła w darze pracownikom szkoły kolorowe liście i kwiaty. Piosenkę dla nauczycieli zaśpiewały uczennice klasy 6a: Zuzanna Kielańska i Kinga Jarosz. Uczniowie wręczyli na ręce Pani Wicedyrektor Wiesławy  Muły kosz jesiennych kwiatów.

Organizatorzy: Małgorzata Purgat, Lucyna Targońska

W SOBOTĘ 13 PAŹDZIERNIKA 2018 R. ODBYŁO SIĘ  W NASZEJ SZKOLE UROCZYSTE SPOTKANIE Z OKAZJI DNIA EDUKACJI NARODOWEJ. UCZNIOWIE Z KLAS I A I  II B NAUCZANIA UZUPEŁNIAJĄCEGO WYRAZILI NAUCZYCIELOM WDZIĘCZNOŚĆ ZA TROSKĘ I POŚWIĘCENIE. DZIECI RECYTOWAŁY WIERSZE I ŚPIEWAŁY PIOSENKI. MŁODZI ARTYŚCI DOSTARCZYLI ZEBRANYM GOŚCIOM I RODZICOM WIELU MIŁYCH WRAŻEŃ. W DRUGIEJ CZĘŚCI SPOTKANIA WSZYSCY NAUCZYCIELE ZOSTALI ZAPROSZENI DO ZABAWY PT.,, PODRÓŻ W KRAINY NIEZNANE’’. PRZY PIOSENCE PT.,,JEDZIE POCIĄG’’ POSZCZEGÓLNI  NAUCZYCIELE-PASAŻEROWIE  ,,WYSIADALI’’ NA STACJACH: SPRAWNYCH RĄK I NÓG, ZGADUJ-ZGADULA, MĄDRA GŁOWA, ARTYSTYCZNA, ORDERÓW  I ROZWIĄZYWALI HUMORYSTYCZNE ZADANIA. NA KONIEC PO WYPICIU SOKU Z CYTRYNY-/TAK ,ABY SIĘ NIE SKRZYWIĆ/ WSZYSCY NAUCZYCIELE OTRZYMALI ,,ORDERY 166 UŚMIECHÓW’’ I PIĘKNE KWIATY  WYKONANE PRZEZ RODZICÓW UCZNIÓW.

Organizatorzy : Elzbieta Puła, Danuta Szulga