Dni Kultury Polskiej - inscenizacja "Chrystus Cudowny u Fary"

 

W piątkowe przedpołudnie (3.06.2016r.)   klasy  IV a i IV b nauczania ramowego ( pod opieką p. Alicji Wawrzynowicz i p. Anny Sardis) oraz tego samego dnia po południu  klasy  Ib i IVa  nauczania uzupełniającego (pod opieką p. Agnieszki Gwizdały  i p. Anny Sardis)  zaprezentowały  inscenizację legendy Artura Oppmana pt. "Chrystus Cudowny u Fary".

Przedstawienie to przygotowane zostało w związku z obchodzoną w tym roku 1050. rocznicą Chrztu Polski.

 

Po raz kolejny nasi uczniowie udowodnili, że tajniki sztuki aktorskiej nie są im obce. Z wielkim zapałem wcielili się w role polskich i tureckich wojowników, dostojników i ludu .Sugestywnie przybliżyli licznie zgromadzonej publiczności realia XVII - wiecznych walk Polaków w obronie ojczyzny i wiary przodków. Na twarzach wielu widzów pojawiły sie łzy wzruszenia...

 

Gratulujemy wszystkim aktorom pięknego występu!

Serdecznie dziękujemy za pomoc rodzicom uczniów wyżej wymienionych klas , którzy tak chętnie podjęli współpracę w przygotowaniu i wystawieniu  naszej inscenizacji.

Specjalne podziękowania dla pani Lizy  Kasteli oraz Panajotisa i Andreasa Gialenios (uczniów kl. II gimnazjum uzup.) za wykonanie przepięknych, wzbudzających powszechny podziw  dekoracji.